Od jutros je ponovno otvoren put prema Dječjem selu u Promajni. Općina Baška Voda posljednjih godina pokušava pronaći rješenje za problem nepropisnog parkiranja tijekom ljetnih mjeseci, koje uz gužve i zakrčenje stvara dodatne probleme s pristupom hitnim službama.
Ove godine pokušalo se uvesti red postavljanjem rampe na ulazu, no rješenje nije ostalo na snazi jer se nerazvrstana cesta ne smije zatvarati.
Mi smo to morali zatvoriti zbog opasnosti od požara jer dolje nastane zakrčenje od parkiranih automobila, bude nered i ostavljaju se ogromne količine smeća. Prijašnjih godina se to naplaćivalo, ali to je bilo potpuno nelegalno i tražili smo način kako riješiti problem. Mislili smo da će ovo biti rješenje, ali jednostavno ovako ne ide, rekao nam je Vjekoslav Radić, načelnik Općine Baška Voda.
Dodaje kako reakcije nisu bile jednake.
Nisu bili zadovoljni oni koji su tu mislili besplatno parkirati, ali stanovnici Promajne jesu jer je bilo više reda i manje smeća koje ostavljaju oni koji parkiraju. Nerazvrstana cesta se ne smije zatvarati i zbog toga smo morali otvoriti prolaz, rekao nam je Vjekoslav Radić, načelnik Općine Baška Voda.
Kako navode iz Općine, sada će se fokus prebaciti na pojačani nadzor i kažnjavanje prekršaja.
Sad ćemo to rješavati kažnjavanjem. Komunalni redari dobili su zadatak svakodnevno obilaziti ovo područje. Kazna iznosi 60 eura, a u ovih nekoliko dana naplaćeno je gotovo dvije stotine kazni. Ostavlja se smeće, radi se nered i imamo veliki trošak zbog takvog parkiranja. Najveća opasnost je požar jer ako se nešto dogodi u Dječjem selu ili Baškom polju, ne možemo reagirati ako je sve blokirano. Očekujemo da će problema ponovno biti, ali pokušat ćemo ih rješavati kaznama, rekao nam je Vjekoslav Radić, načelnik Općine Baška Voda.
S uklonjenom rampom promet je ponovno otvoren, a ostaje za vidjeti hoće li pojačani nadzor i kazne biti dovoljni za uvođenje reda.




