U Brelima je završen dio infrastrukturnih projekata planiranih za ovu sezonu, izvijestio je načelnik Općine Brela Stipe Ursić.
Među dovršenim zahvatima je proširenje prometnice na Putu Luke, gdje je uređeno oko 25 metara ceste i izgrađeno ugibalište na dionici koja je godinama predstavljala prometno usko grlo. Kako je navedeno, time su poboljšani uvjeti prometovanja za mještane i posjetitelje, a preostaje još postavljanje zaštitne ograde.

Završeni su i radovi na uređenju nizbrdice Jakiruša. Nakon zamjene stare vodovodne cijevi koju je izveo Vodovod Makarska, prometnica je asfaltirana te je postavljen novi protuklizajući asfalt radi veće sigurnosti u prometu.
Na području Puta Solina, na dionici od semafora do Frankopanske ulice, u tijeku je projekt izgradnje nove vodospreme. U sklopu radova postavljena je nova dovodna cijev većeg promjera, asfaltirana prometna traka te ugrađena tri nova protupožarna hidranta.

Uređena je i javna površina s parkingom preko puta crkvice Gospe Karmelske, čime je, prema navodima Općine, poboljšana funkcionalnost i izgled prostora.
Iz Općine navode kako su pojedini zahvati trajali dulje od prvotno planiranog zbog složenosti radova te zahvaljuju mještanima na strpljenju i razumijevanju.
Za razdoblje kroz sezonu najavljeni su novi komunalni zahvati, među kojima su asfaltiranje parkinga i ceste iznad crkve sv. Jurja, uređenje javnog parkinga pored Šampiona te uređenje parkinga preko puta crkve sv. Stipana.
FOTOGALERIJA















