U sklopu obilježavanja Dana grada Vrgorca, Šahovski klub Vrgorac organizirao je šahovsku simultanku s hrvatskim velemajstorom Ivanom Žajom i nakon gotovo pola stoljeća vratio jedan poseban sportski događaj u grad.
Na 20 ploča tijekom večeri izmijenilo se ukupno 26 igrača, a njih pet uspjelo je izboriti remi protiv velemajstora Žaje.
Uz vrgorske šahiste nastupili su i gosti iz Čapljine, Ljubuškog i Makarske. Najmlađi sudionik imao je osam godina, dok je najstariji imao čak 84 godine.
Ova simultanka održana je prvi put nakon 1978. godine, kada je 28. srpnja u Vrgorcu odigran sličan događaj. Tada je velemajstor Bojan Kurajica igrao na 16 ploča protiv članova Šahovskog kluba Vrgorac te ostvario 14 pobjeda, dok su Vrgorčani Leni Jelavić i Damir Erceg izborili remi.
Posebnu simboliku ovogodišnjem događaju dao je upravo Leni Jelavić koji je sudjelovao i na večerašnjoj simultanki, ovaj put zajedno sa sinom Tvrtkom i unukom Stipom.
Kako doznajemo od Ivana Šarića iz ŠK Vrgorac, večer je završila u sportskom ozračju uz prigodne poklone i druženje sudionika.




